	<title>Buy schluter ditra heat dhehk12051</title>
	<link>https://alluretile.com/product-tag/schluter-ditra-heat-dhehk12051/</link>
	<description>Glazzio, Happy Floors, Bati Ege, Zen Paradise, TEC Grout and more</description>
	<lastBuildDate>Thu, 06 Nov 2025 18:16:37 +0000</lastBuildDate>
	<language>en-US</language>
	<sy:updatePeriod>
	hourly	</sy:updatePeriod>
	<sy:updateFrequency>
	1	</sy:updateFrequency>
	<generator>https://wordpress.org/?v=6.9.4</generator>
	<item>
		<title>Schluter Ditra Heat Cable 120v 51.4sf DHEHK12051</title>
		<link>https://alluretile.com/product/schluter-ditra-heat-cable-120v-51-4sf-dhehk12051/</link>
		<dc:creator><![CDATA[Clint Balfanz]]></dc:creator>
		<pubDate>Wed, 05 Jun 2019 18:34:07 +0000</pubDate>
				<guid isPermaLink="false">https://www.nstile.com/?post_type=product&#038;p=9797</guid>
					<description><![CDATA[<p>Schluter Ditra Heat Cable 120v 51.4sf DHEHK12051</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p>Schluter Ditra Heat Cable 120v 51.4sf DHEHK12051</p>
<p>by Schluter Systems</p>
<p>Typically ships in 1-2 days.</p>
<ul>
<li>Cables snap into the membrane; clips and fasteners are not required</li>
<li>No return to thermostat required</li>
<li>Produces virtually zero electromagnetic fields</li>
<li>120 V and 240 V options available in a variety of lengths</li>
</ul>
<div class="video-container responsive-embed widescreen"><iframe title="Mike Holmes on Schluter®-DITRA-HEAT" width="900" height="506" src="https://www.youtube.com/embed/T7MrB_NBnzg?feature=oembed" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share" referrerpolicy="strict-origin-when-cross-origin" allowfullscreen></iframe></div>